5 interesujących pytań i odpowiedzi o muzyce

Kto sprzedał najwięcej płyt ? A kto z kolei miał czarny pas w karate ?Jak naprawdę nazywał się Freddie Mercury ? Oto 5 ciekawostek o popularnych muzykach, o których na pewno nie słyszeliście.

  1. Który z najpopularniejszych muzyków, znany na całym świecie, posiadał czarny pas w karate ?

Był nim nie kto inny, jak Elvis Presley. Autor hitu „Love me tender” zdobył czarny pas w karate podczas swojej służby wojskowej w Niemczech. Co ciekawe, ruchy z karate wykorzystywał w swoich układach tanecznych.

  1. Kto sprzedał najwięcej płyt ?

Najwięcej płyt (335 milionów egzemplarzy) sprzedała Madonna. Rekord ten został wpisany do Księgi Rekordów Guinessa.

  1. Jak naprawdę nazywał się Freddie Mercury ?

Freddie Mercury naprawdę nazywał się Farrokh Bulsara. Jego rodzice pochodzili z Indii. Lata nastoletnie Freddie Mercury spędził w Bombaju, gdzie uczęszczał do szkoły średniej. W wieku 18 lat wokalista wraz z rodziną przeprowadził się na przedmieścia Londynu.

  1. Kim był Elvis Presley zanim świat poznał go jako wyśmienitego wokalistę ?

Elvis Presley był…kierowcą ciężarówki. Jego pierwszą pracą była praca na stanowisku kierowcy w firmie Crown Electric. Eddie Bond, lider zespołu w którym grał przyjaciel Elvisa, po przesłuchaniu próbki jego wokalu doradził mu, aby ten lepiej pozostał przy posadzie kierowcy. Czy można było bardziej się pomylić ?

  1. Jak naprawdę nazywał się Bob Dylan ?

Bob Dylan w rzeczywistości nazywał się Robert Allen Zimmenman. Urodził się on w 1941r. w rodzinie żydowskie. Został chrześcijaninem w wieku 38 lat. W jednym z wywiadów wyznał jednak. że Boga odnajduje tylko w muzyce, nigdzie indziej.