Chopin, Armstrong, Presley – tego nie wiedziałeś o tych ikonach muzyki

Chopin, Armstrong, Presley to przeogromne ikony muzyki światowej i warto znać o nich ciekawe informacje. Zapraszamy do lektury.

Fryderyk Chopin – ciekawostki o poecie fortepianu

Jest to jeden z najbardziej popularnych muzyków na całym świecie. Był polskim pianistą oraz kompozytorem. Często mówiono na niego „poeta fortepianu”, ponieważ jego utwory muzyczne skradały serca wielu. Polski twórca był znany w każdej części świata. Określa się go, jako kompozytor romantyczny. Mimo wielkiej sławy Chopin w swoim życiu zagrał jedynie 30 koncertów. To jednak wystarczyło, by po latach zostać inspiracją dla autorów różnych wierszy czy innych dzieł. Sam artysta był zafascynowany Bachem.

Louis Armstrong – wirtuoz trąbki

Człowiek, który niesamowicie potrafił grać na trąbce, a po czasie okazał się doskonałym śpiewakiem jazzowym. Amerykański artysta miał swój unikalny styl grania oraz śpiewania. Wprowadził styl – scat, który polega m. in.  na naśladowaniu odgłosów instrumentów. Armstrong podczas swojej drogi sławy zaczął mieć kłopoty ze zdrowiem. Jego palce oraz usta nie pozwalały mu na spokojną grę. Przez to jego muzyka była pełna ekspresji. Ostatecznie musiał odrzucić grę na trąbce i zajął się w pełni śpiewaniem.

Amerykańska legenda rock and rolla – Elvis Presley

Amerykański wokalista, który słynął m. in. z takiej muzyki, jak rock, pop czy country. Oprócz tego był świetnym aktorem. Często jest określany mianem ” król rock and rolla” lub po prostu „Król”. Był ikoną śpiewu oraz aktorstwa w USA. Mówi się o nim również, iż był najlepszym artysta w latach 50. Swoją karierę musiał przerwać na jakiś czas przez wstąpienie do armii. Podczas służby w Niemczech nauczył się paru ciosów karate, które wykorzystywał później w różnych ruchach tanecznych. Elvis Presley słynął z posiadania wielkiego majątku oraz z tego, iż kochał się stroić.

 

One thought on “Chopin, Armstrong, Presley – tego nie wiedziałeś o tych ikonach muzyki

Dodaj komentarz