Jak odpowiednio zorganizować koncert? Jakich sprzętów potrzeba?

Do organizacji koncertu konieczne są instrumenty muzyczne, nagłośnienie oraz mikrofony, miejsce i wykonawcy. Dobra sala ze sceną także sprawdzi się idealnie. Warto wcześniej ustalić wszelkie szczegóły i spokojnie korzystać z takich rozwiązań.

Organizacja koncertu – jakich sprzętów wymaga?

Nagłośnienie musi być odpowiednie, mikrofony profesjonalne, aby wszyscy widzowie dobrze słyszeli muzykę. Pod uwagę trzeba wziąć różne elementy takie, jak wielkość sali, akustyka przestrzeni oraz liczebność słuchaczy. Im większa sala, tym mocniejsze nagłośnienie musi być zapewnienie. Zbyt słabe lub za mocne nagłośnienie może zniszczyć koncert.

Dobre nagłośnienie to jest to czego potrzebujesz aby odpowiednio zorganizować koncert

System liniowy, kompaktowy oraz estetyczny sprawdzi się dobrze. Pozwala na stackowanie i podwieszanie. Można z niego korzystać w plenerach oraz w salach.

Doskonałe jest nagłośnienie eventowe takie, jak EAW SB1000 SUBWOOFER. Nie trzeba go kupować, lecz warto je wynająć na określone chwile. Przydatne są mikrofony przewodowe oraz bezprzewodowe. Najlepiej wypożyczyć kilka takich mikrofonów na wypadek awarii. Na koncertach najlepsze są mikrofony na statywie, z którymi artysta może przemieszczać się po scenie i który nie krępuje swobody jego ruchów.

Mikrofony bezprzewodowe są dobre, ponieważ nie mają długich przewodów, są lekkie i można z nimi występować na scenie. Takie mikrofony są też bardzo pożądane podczas konferencji, służą do zadawania pytań przez publiczność. Firm wypożyczających takie sprzęty jest sporo, można wypożyczyć w nich dowolną ilość takiego sprzętu. W niewielkich salach można ograniczyć ilość niezbędnych sprzętów, ponosząc mniejsze koszty.

One thought on “Jak odpowiednio zorganizować koncert? Jakich sprzętów potrzeba?

Dodaj komentarz