Spotify i personalizowana playlista dla fanów Stranger Things

Emocje po finale czwartego sezonu kultowego serialu Stranger Things nadal nie opadły, mimo że ostatnie odcinki pojawiły się na Netflix 1 lipca 2022 roku.

Stranger Things hitem tego roku, więc playlista od Spotify

O popularności serialu świadczy nie tylko fakt, że wraz z premierą ostatecznych przygód mieszkańców Hawkins padły serwery platformy, ale również aktywność i zaangażowanie fanów w tworzeniu treści oraz teorii dotyczących przyszłych losów bohaterów.

Fanowskie materiały, udostępniane najczęściej na TikToku, zostały zdominowane przez utwór Running Up That Hill (A Deal with God) w wykonaniu Kate Bush. Piosenka za sprawą dzieła braci Duffer zyskała wręcz drugie życie i pobiła trzy rekordy Guinnessa, a hype ten postanowiło wykorzystać Spotify.

Upside Down (Stranger Things), czyli personalizowana playlista od Spotify

Muzyczna aplikacja streamingowa dała możliwość wglądu w naszą własną, personalizowaną playlistę o nazwie Upside Down. Jest to zbiór najczęściej odtwarzanych przez użytkownika piosenek, których warto odsłuchać szczególnie, jeśli znajdujemy się po Drugiej Stronie i grozi nam atak ze strony serialowego antagonisty – Vecny.

Jest to nawiązanie do najpopularniejszego odcinka czwartego sezonu Stranger Things, w którym Max Mayfield zostaje uratowana od śmierci dzięki wspomnianemu wcześniej utworowi Kate Bush. W końcu nic nie ma tak potężnej mocy, jak nasza ulubiona muzyka, która w Hawkins okazuje się kluczem do przetrwania.

Jak sprawdzić, jakie utwory uratują nas przed Vecną (Stranger Things)?

Znalezienie playlisty jest bardzo proste i ogranicza się tylko do wpisania w wyszukiwarkę Spotify hasła „Upside Down Playlist”. Aby ją zapisać wystarczy kliknąć serduszko. Od tego momentu możemy cieszyć się łatwym i szybkim dostępem do utworów będących w stanie ocalić życie, albo po prostu umilić czas.